Italeri 6147 – Anti-Tank Obstacles

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Zawartość pudełka
Zestaw został zapakowany w typowe bocznie otwierane pudełko firmy Italeri w niebieskiej kolorystyce. Na wierzchu umieszczono ilustrację prezentująca wszystkie pomalowane zapory przeciwczołgowe, podobnie na bokach. Spód pudełka zawiera krótką instrukcję montażu i proponowane kolory farb. Poza tym brak jest papierowej instrukcji sklejania – nie jest wymagana.

Model składa się z jednej wypraski w szarym kolorze. Tworzywo dość masywne i ciężkie.

Jakość
Wypraski są dobrej jakości, właściwie brak nadlewek. Widoczna faktura szałunku.

Montaż
Oprócz metalowych zapór brak potrzeby montażu, a i to jest bardzo proste. Malowanie zależy od podejścia twórczego. W moim przypadku proces wyglądał następująco – najpierw podkład z puszki Dunkelgelb do Flames of War, potem przetarty na mokro kolor szary (Pactra), następnie bardzo rozwodniony wash z Vallejo Glaze Brown, a na końcu suchy pędzel z jasnoszarym kolorem (Pactra).

Wargaming
W ramach tego zestawu mamy wszystkiego po trochu. Są tutaj słynne „smocze zęby”, charakterystyczne zwłaszcza na Linii Zygfryda, kwadratowe bloki betonu z angielskich plaż, umieszczane w związku z zagrożeniem niemiecką inwazją (Sealion), trójkątne piramidy z plaż Australii postawione w związku z zagrożeniem japońską inwazją czy też stalowe zapory w postaci „śnieżynek”. Użyteczność takiego zestawu jako urozmaicenia pola bitwy jest spora, ale nie wszystko można wykorzystać w jednym miejscu – oczywiście stosując historyczność odwzorowania. Przy bardziej liberalnym podejściu taki problem nie zachodzi.

Podsumowanie
Jest to dość użyteczny zestaw, którego cena nie jest zbyt wygórowana, ale gdyby składał się z 2 identycznych wyprasek sens jego zakupu byłby większy. W celu zbudowania dłuższej linii zapór jednego rodzaju należy zakupić 2, a nawet 3 takie zestawy. Ogólnie zestaw godzien polecenia, ale z zastrzeżeniem, że jest koniecznie potrzebny do urozmaicenia gry i brak czasu na zrobienie we własnym zakresie takich zapór.

Autor: Przemos19
Zdjęcia: Przemos19

Opublikowano 07.02.2012 r.

Poprawiony: czwartek, 23 lutego 2012 18:26