Jesienny Fubar 2023 – turniej „Bolt Action” w Piasecznie

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

W ostatnią sobotę miałem przyjemność gościć na Jesiennym FUBARZE 2023 – wydarzeniu fabularno-historycznym poświęconym systemowi „Bolt Action”, odbywającym się 4 listopada 2023 w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym w Piasecznie (niedaleko Warszawy). Jego organizatorem był Piaseczyński Klub Gier Bitewnych, zaś przeprowadzili go Tomasz „Schalazar” Hebel, Mateusz Kowalski-Klein, Marcin „Merry” Nietrzebka, Mateusz „Parufka” Stawowy i Marcin „Śliwka” Śliwa. Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie życzliwość i wsparcie Dyrektora Biblioteki Publicznej w Piasecznie Łukasza Załęskiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Piasecznie Michała Rosy. Sponsorami wydarzenia byli: Warlord Games, Roll 3D, Battle-Models, Micro Art Studio, Rebel, Paint Forge, Tereny Do Gier, Playmaty, Black Grom Studio, Galaktyka Gier, Ciachaj, Safe&Sound. Nasz portal wraz z Bastion Wargaming sprawował patronat medialny nad wydarzeniem.

W rozgrywkach wzięło udział 18 graczy. Przyjechali wargamerzy z całej Polski, choć najwięcej było miejscowych. Wyróżniała się ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego (Klub Gier Bitewnych FORT 20.18). Najmłodszy gracz miał 15 lat, zaś najstarszy około 50. Dwóch graczy było debiutantami. Turniej, a właściwie wydarzenie fabularno-historyczne, bo tak określają ten event organizatorzy, poświęcony był wczesnemu okresowi II wojny światowej. Można było wystawiać armie nie późniejsze niż na 1941 rok. Na stołach pojawili się Polacy, Niemcy, Włosi, Sowieci, Brytyjczycy, Amerykanie i Japończycy. Każdy uczestnik rozegrał trzy bitwy. Starciom na stołach towarzyszył konkurs malarski, w którym wystawiono dwanaście armii do „Bolt Action”. Konkurs odbył się między drugą i trzecią bitwą. Poza nagrodami dla najlepszych uczestników i za najlepiej pomalowaną armię przyznano także kilka nagród specjalnych. Tym razem było ich jednak mniej niż poprzednio.

Była to druga edycja wydarzenia po jego reaktywacji w 2023 roku. Chciałbym podkreślić, że podobnie jak poprzednio na imprezie panowała bardzo dobra atmosfera. Co ważne, organizatorzy są otwarci na nowych uczestników. O debiutantach już pisałem. Warto także podkreślić walory miejsca, gdzie została zorganizowana impreza. Nowoczesna, dobrze wyposażona i oświetlona sala, zlokalizowana tuż przy wejściu do budynku. Ogólnie znakomite warunki do grania. Wygląda na to, że wydarzenie na stałe wejdzie do kalendarza imprez wargamingowych odbywających się w Warszawie i na Mazowszu, choć jak wspominał mi jeden z organizatorów jego formuła może jeszcze ewoluować. Mam nadzieję, że przedsięwzięcie będzie dalej się rozwijać i że uda mi się jeszcze do Piaseczna zawitać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs malarski BOLT ACTION

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyskusja o imprezie na FORUM STRATEGIE

Autor: Raleen
Zdjęcia: Raleen

Opublikowano 07.11.2023 r.

Poprawiony: wtorek, 07 listopada 2023 11:36