2019: The Arctic – konkurs z nagrodami

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Trochę czasu minęło od ostatniego konkursu planszówkowego z nagrodami do wygrania. Postanowiliśmy to nadrobić, tym bardziej, że obchodzone niedawno 10-lecie forum zobowiązuje. Tym razem konkurs poświęcony będzie grze „2019: The Arctic” autorstwa Andrzeja Kurka. Pytania dotyczyć będą tematyki związanej z grą. W „2019: The Arctic” gracze wcielają się w zarządzających koncernami surowcowymi walczącymi o wpływy w Arktyce i kształtującymi politykę państw tego regionu (Kanady, USA, Rosji, Norwegii, Unii Europejskiej) oraz wpływającymi na kierunek ekspansji Chin.

Pytania konkursowe:

1. W zboczu jakiej góry znajduje się ten obiekt?

2. W jednym z opowiadań popularnego pisarza marynisty opisana jest historia nadprzyrodzonego odgadnięcia przez zagadniętego oficera nazwy innego statku płynącego w dużej odległości na pełnym morzu. Tym samym mianem co statek cudownie rozpoznany została wiele lat później ochrzczona jednostka zbudowana w Stoczni Gdańskiej, zasłużona na polu badań Morza Arktycznego. Jakie imię nosiły oba statki?

3. Jakim kolorem została na planszy do gry oznaczona Alaska?

a) fioletowym
b) czerwonym
c) niebieskim
d) zielonym
e) brązowym

 

Konkurs trwa od 10 do 24 października 2015 r.

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wśród wszystkich osób, które poprawnie odpowiedzą na największą liczbę pytań, rozlosujemy trzy egzemplarze gry „2019: The Arctic”.

Organizatorzy konkursu:

 

 

 

Dyskusja o konkursie na FORUM STRATEGIE

Autor: Raleen

Opublikowano 10.10.2015 r.

Poprawiony: niedziela, 25 października 2015 12:42