We współpracy z Wydawnictwem Bellona mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie historycznym, który wspólnie organizujemy. Nagrodami w konkursie są książki ufundowane przez Wydawnictwo Bellona. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, należy odpowiedzieć prawidłowo na dwa pytania. Do wygrania są trzy nagrody książkowe (każdy nagrodzony wybiera jedną książkę spośród poniższych tytułów):
1) Grzegorz Cwyl „Tynne 1939” (seria „Historyczne Bitwy”)
2) Cezary Namirski „Halidon Hill 1333” (seria „Historyczne Bitwy”)
3) Marek Wagner „Lützen 1632” (seria „Historyczne Bitwy”)
Jeśli chodzi o podawanie kto wygrał nagrody, przyjmujemy zasadę, że podajemy dane zgodnie z tym jak podpisujecie się Państwo w mailach. Jeśli ktoś sobie tego życzy, może używać pseudonimu. Użytkownikom naszego forum proponujemy korzystanie z nicków. Taka bardziej anonimowa forma podawania nagrodzonych jest przez nas preferowana. Jednocześnie informuję, że ze wszystkimi nagrodzonymi zawsze kontaktujemy się mailowo co do odbioru nagród.
Poprawiony: wtorek, 03 września 2024 06:37
Dziś przypada 85 rocznica wybuchu II wojny światowej, konfliktu który zmienił oblicze współczesnego świata i ukształtował je na dziesięciolecia. Rozpoczęło się od nalotu Stukasów na pogrążony we śnie Wieluń i salw pancernika „Schleswig-Holstein” w kierunku Westerplatte. We wrześniu 1939 roku polscy żołnierze musieli stawić czoła przeważającym liczebnie siłom nieprzyjaciela, bogato wyposażonego w nowoczesny sprzęt i stosującego nowatorską jak na owe czasy doktrynę wojenną. Tym niewątpliwym atutom wroga w wielu przypadkach mogli przeciwstawić jedynie swoją determinację i wolę walki w obronie ojczyzny. Nieraz potrafili czynić to skutecznie, co potwierdzają także wspomnienia nieprzyjacielskich dowódców. Pozbawiona wsparcia sojuszników II Rzeczpospolita nie była jednak w stanie sama obronić się przed niemiecką agresją. Obecnie za naszą wschodnią granicą toczy się inna wojna. Warto pamiętać o historii i wyciągać z niej wnioski, również w kontekście teraźniejszości.
Z okazji nadchodzącego Święta Lotnictwa Polskiego, mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników lotnictwa na wyjątkową wystawę modeli samolotów. W środę 28 sierpnia, od godz. 11.00 – w Muzeum Wojska Polskiego (na Cytadeli Warszawskiej) będzie można zobaczyć bogatą kolekcję modeli samolotów, które na przestrzeni lat 1918-1939 kształtowały historię polskiego lotnictwa. Każdy model to małe dzieło sztuki oddające szczegóły konstrukcyjne i techniczne swoich pierwowzorów.
Poprawiony: wtorek, 27 sierpnia 2024 11:26
Strona 2 z 322