Riders of the Apocalypse: German Cavalry and Modern Warfare, 1870–1945

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Informacje o książce
Autor: David R. Dorondo
Wydawca: Naval and Military Press Ltd.
Data publikacji: maj 2012
Stron: 320
Wymiary: 23 x 15,2 cm
Oprawa: twarda
ISBN: 9781612510866

Książka w języku angielskim

Kawaleria niemiecka jest jednym ze słabiej opisanych rodzajów wojsk w armii niemieckiej. Większość autorów skupia się na niemieckiej Panzerwaffe, Fallschirmjager, czy nawet „zwykłej” piechocie.

Jeśli temat niemieckich kawalerzystów był nawet „ruszany”, tyczyło się to przede wszystkim konnych formacji Waffen-SS z okresu WWII. Raz, że dotyczyło to w lwiej części lat 1941-45, dwa – iż formacje te często były niemieckie jedynie formalnie. Tym bardziej należy z optymizmem przyjąć zapowiedź jaką szykuje czytelnikom wydawnictwo Naval and Military Press Ltd.

Tytuł ma traktować o dość szerokim okresie rzędu 75 lat co jednym może odpowiadać, a innym – przeszkadzać jako zbyt duży przedział czasowy. Niemniej przy zapowiadanej objętości ok. 320 stron należy patrzeć na rzecz optymistycznie. Okładka prezentuje się świetnie, a to przy sprzedaży połowa sukcesu, zwłaszcza w obliczu nabywcy intuicyjnego.

O piszącym nie potrafię niestety powiedzieć nic konkretnego – autor: David Dorondo, jest mi bliżej nieznany i nie kojarzę choćby jednego jego tytułu, który powiedziałby mi coś bliższego o poziomie jego wiedzy.

Wydawca zapowiada publikację na połowę maja 2012 r. Należy się więc uzbroić w cierpliwość, niemniej, biorąc pod uwagę posuchę w naświetlanym temacie, książka – jaki by nie był jej poziom, wysoki, czy niski – na pewno wypełni wyraźną lukę.

Polecam Waszej uwadze.

Autor: Jarosław Jabłoński

Opublikowano 04.01.2012 r.

Poprawiony: środa, 04 stycznia 2012 18:09