Konkurs Wydawnictwa Bellona (35 edycja)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

 

 

We współpracy z Wydawnictwem Bellona mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie historycznym, który wspólnie organizujemy. Nagrodami w konkursie są książki ufundowane przez Wydawnictwo Bellona. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, należy odpowiedzieć prawidłowo na dwa pytania. Do wygrania są trzy nagrody książkowe (do wyboru spośród poniższych tytułów):

1) Mariusz Samp – „Mazowsze 1047” (seria „Historyczne Bitwy”)

2) Jarosław Wojtczak – „Las Argoński 1918” (seria „Historyczne Bitwy”)

3) Bartosz Staręgowski – „Powstanie Wielkopolskie 1655-1657” (seria „Historyczne Bitwy”)

4) Tomasz Jarmoła – „Saint-Nazaire – Dieppe 1942” (seria „Historyczne Bitwy”)


Jeśli chodzi o podawanie kto wygrał nagrody, przyjmujemy zasadę, że podajemy dane zgodnie z tym jak podpisujecie się Państwo w mailach. Jeśli ktoś sobie tego życzy, może używać pseudonimu. Użytkownikom naszego forum proponujemy korzystanie z nicków. Taka bardziej anonimowa forma podawania nagrodzonych będzie przez nas odtąd preferowana. Jednocześnie informuję, że ze wszystkimi nagrodzonymi zawsze kontaktujemy się mailowo co do odbioru nagród.

PYTANIA KONKURSOWE

1. Proszę podać jakie pojazdy pancerne przeciwnika (czołgi, działa pancerne, samochody pancerne) zniszczyli powstańcy podczas Powstania Warszawskiego, uwzględniając wszystkie formacje podległe niemieckiemu naczelnemu dowództwu. Dodatkowo, w celu lepszej identyfikacji, sugerujemy podanie dat, ewentualnie także innych okoliczności zniszczenia poszczególnych pojazdów. Jeżeli otrzymamy niepełne bądź niedokładne odpowiedzi, w przypadku niewielkich braków bądź nieścisłości będziemy uwzględniali odpowiedzi zawierające najwięcej poprawnie zidentyfikowanych pojazdów uległych zniszczeniu.

2. Słynny niedźwiedź Wojtek, udomowiony przez żołnierzy II Korpusu gen. Andersa, nie był pierwszym niedźwiedziem służącym w XX wieku w wojsku polskim. Proszę podać imię niedźwiedzia wcześniej w podobny sposób udomowionego i przygarniętego przez polskie oddziały.

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 27 listopada 2022. Ogłoszenie wyników wraz z podaniem prawidłowych odpowiedzi nastąpi w ciągu trzech dni od upływu terminu do nadsyłania odpowiedzi.


Dyskusja o konkursie na FORUM STRATEGIE

Autor: Raleen

Opublikowano 31.10.2022 r.

Poprawiony: poniedziałek, 31 października 2022 09:26