Konkurs Wydawnictwa Bellona (16 edycja)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

 

 

We współpracy z Wydawnictwem Bellona mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konkursie historycznym, który wspólnie organizujemy. Nagrodami w konkursie są książki ufundowane przez Wydawnictwo Bellona. Aby wziąć udział w losowaniu nagród, należy odpowiedzieć prawidłowo na dwa pytania. Do wygrania są trzy nagrody książkowe:

1) Leszek Kania – „Góra św. Anny – Kędzierzyn 1921” (seria „Historyczne Bitwy”)

2) Jarosław Wojtczak – „Alamo – San Jacinto 1836” (seria „Historyczne Bitwy”)

3) Cezary Namirski – „Fulford – Stamford Bridge 1066” (seria „Historyczne Bitwy”)


PYTANIA KONKURSOWE

1. Jak nazywa się uchodzący za najstarszy na Śląsku polski klub piłkarski, powołany w okresie powstań śląskich, w odpowiedzi na apel o tworzenie polskich klubów sportowych by przeciwdziałać germanizacji młodzieży? Po 1945 roku drużyna ta była dwukrotnie mistrzem Polski i czterokrotnie wicemistrzem.

2. Jak nazywał się polski oddział dywersyjny, który w przededniu przededniu III powstania śląskiego przeprowadził akcję mającą na celu niszczenie mostów i innych obiektów komunikacyjnych, i kto nim dowodził (nazwa oddziału pochodzi od pseudonimu dowódcy)?

Odpowiedzi należy nadsyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 26 kwietnia 2021. Ogłoszenie wyników wraz z podaniem prawidłowych odpowiedzi nastąpi w ciągu trzech dni od upływu terminu do nadsyłania odpowiedzi.


Dyskusja o konkursie na FORUM STRATEGIE

Autor: Raleen

Opublikowano 11.04.2021 r.

Poprawiony: środa, 28 kwietnia 2021 06:40