Zmarł Jacek Domański

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Zmarł Jacek Domański, graczom znany przede wszystkim jako autor gry „Smoleńsk 1941” wyd. Mirage, niewydanej do końca gry „Flandria 1940” oraz licznych artykułów poświęconych strukturom i organizacji wojsk w II wojnie światowej, publikowanych na łamach czasopisma „Dragon” i „Dragon Hobby”. Miłośnikom historii znany jako autor książek wydawnictwa Militaria, a także map, które stworzył do licznych publikacji poświęconych II wojnie światowej. To właśnie opracowywanie map było tym na czym znał się najlepiej. Jacek był również przez wiele lat recenzentem i stałym współpracownikiem naszego portalu, a przez pewien czas także moderatorem naszego forum. Wniósł duży wkład w działalność portalu, zwłaszcza w początkowym okresie jego istnienia. Pasjonował się historią II wojny światowej, szczególnie frontem wschodnim. Nieraz miałem okazję korzystać z jego wiedzy. O co nie zapytałem, zawsze mogłem liczyć na mapy i inne materiały, często bardzo szczegółowe. Przede wszystkim pozostanie dla mnie niedoścignionym ekspertem od frontu wschodniego. Zajmował się także innymi okresami historycznymi, w tym ostatnio wojną polsko-bolszewicką. Wyjątkowo szczery i uczciwy człowiek, bardzo rzetelny w tym co robił. Takim go zapamiętam. Niestety obecnie coraz rzadziej spotyka się takich ludzi.

Nie ma jeszcze informacji o terminie i miejscu pogrzebu. W dobie pandemii wziąć w nim udział będą mogli zapewne jedynie najbliżsi. Gdyby ktoś był zainteresowany, proszę o kontakt mailowo, przez prywatne wiadomości na forum lub Messengera.

W imieniu swoim i całego naszego środowiska chciałbym złożyć rodzinie wyrazy szczerego żalu i współczucia. Jego śmierć, także dla nas, jest wielką stratą.


Autor: Raleen

Opublikowano 29.03.2021 r.

Poprawiony: czwartek, 01 kwietnia 2021 15:36