Premiera II edycji „Bogowie wojny: Robert E. Lee”

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Po ponad roku pracy wydawnictwo GM Boardgames i Bolter.pl ogłosiły datę premiery papierowej wersji podręcznika do II edycji gry „Bogowie wojny: Robert E. Lee”. Będzie to niedziela 23 lutego. Obecnie trwa jeszcze przedsprzedaż.

Podręcznik do „Bogowie wojny: Robert E. Lee” liczy 160 stron, wypełnionych ilustracjami i schematami, które nie tylko wprowadzą nas w klimat epoki, ale także pomogą zrozumieć zasady gry. Został wydany na błyszczącym papierze kredowym (135g), a okładka i tył (300g) są dodatkowo pokryte ochronną folią. Z uwagi na swoją objętość oprawę podręcznika stanowi czarna spirala, która przy intensywnym użytkowaniu zapewni mu dłuższą trwałość, niż oprawa klejona.

W odnajdywaniu treści w podręczniku pomoże nie tylko czytelny spis treści, ale również indeks. Na końcu książki umieszczono też wszystkie najważniejsze tabele i modyfikatory potrzebne do gry. Ta książka to prawdziwy podręcznik dla wielkiego generała. Po jego lekturze będziesz umiał poprowadzić do boju nawet najpotężniejsze armie. Chcesz spełnić swoje marzenia o zwycięstwie na polu bitwy?

Generał Lee uniósł się w swoim siodle i jeszcze raz spojrzał w kierunku kępy drzew oddalonej o około milę. Piętnaście tysięcy żołnierzy czekało na jego znak, by ruszyć do decydującego ataku na centrum wojsk Unii.
Czy natarcie w tym miejscu to właściwa decyzja? Czy powinien poprowadzić je generał Longstreet? Czy artyleria osłabi wystarczająco przeciwnika przed szturmem piechoty? Czy generał Stuart zdoła osłonić flankę przed kawalerią Unii?
Los całej armii, całej bitwy, a nawet całej wojny spoczywał na jego barkach. Barkach wodza naczelnego Armii Północnej Wirginii.

„Bogowie wojny: Robert E. Lee” to historyczna gra bitewna, przeznaczona do rozgrywania wielkich bitew połowy XIX wieku, dzięki której zostaniesz wodzem naczelnym całej armii. Twoim zadaniem będzie opracowanie planu bitwy, zarządzanie podległymi Ci generałami i wyznaczenie im zadań odpowiednich do ich zdolności oraz charakterów.

Jednostki w grze symbolizują całe pułki i brygady liczące około 1500-2000 żołnierzy, dzięki czemu z łatwością można rozegrać największe bitwy epoki, takie jak Alma, Gettysburg, Königgrätz, czy Solferino. Figurki w skali 6 mm dają natomiast wrażenie dowodzenia wielką armią, składającą się z tysięcy żołnierzy.

Od Twoich decyzji będą zależały losy całej bitwy. Czy jesteś gotów przyjąć to wyzwanie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyskusja o drugiej edycji systemu na FORUM STRATEGIE

Autor: Maciej Molczyk

Opublikowano 21.02.2020 r.

Poprawiony: piątek, 21 lutego 2020 23:32