Premiera i przedsprzedaż gry „Ostrołęka 16 lutego 1807”

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Szanowni Państwo!

Chciałbym zapowiedzieć premierę przygotowywanej przeze mnie od pięciu lat gry „Ostrołęka 16 lutego 1807”. Planujemy premierę gry na tegorocznych Polach Chwały (27-29 września 2019). Gdyby z przyczyn obiektywnych (głównie związanych z drukarniami), nie udało nam się wyrobić na imprezę, ostatecznym terminem jest 20 października 2019 r.

Wydawcą gry jest Instytut Wydawniczy Erica Sp. z o.o. Patronami wydania gry są Fundacja „Pola Chwały” oraz Forum Strategie. Wydanie gry wsparł finansowo Paweł Zatryb. Gra była prezentowana po raz pierwszy na IX edycji konwentu „Pola Chwały” we wrześniu 2014 roku. Od tamtego czasu przeszła daleko idącą ewolucję.

„Ostrołęka 16 lutego 1807” stanowi rozszerzenie gry „Ostrołęka 26 maja 1831” tzn. oparta jest ona na zasadach tej ostatniej gry i wykorzystuje większość jej elementów (planszę, żetony pomocnicze, tabele). Gra wydana zostanie w ziplocku (dużym woreczku strunowym). Wewnątrz znajdą się następujące elementy:
1) Instrukcja
2) 324 sztancowane żetony
3) Karta z torem etapów i pomocami
4) 2 kartki z tabelami jednostek
5) Woreczki strunowe na żetony

Na grę składają się trzy zróżnicowane scenariusze. Ponadto każdy ze scenariuszy ma po kilka wariantów. Scenariusz drugi, ze względu na swoją specyfikę łączącą poziom taktyczny z poziomem operacyjnym, ma kilkadziesiąt wariantów. Może on także posłużyć do generowania mniejszych scenariuszy.

Gra była w ciągu ostatnich pięciu lat intensywnie testowana. Relacje ze zdjęciami z rozgrywek testowych (raporty z rozgrywek) znajdziecie na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... tstart=125

PRZEDSPRZEDAŻ GRY
Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy przedsprzedaż gry. Potrwa ona do 20 października 2019 r.

Cena gry w przedsprzedaży wyniesie 65 zł (po ukazaniu się gry jej cena wyniesie 80 zł). Koszty wysyłki dla zamawiających grę w przedsprzedaży wynoszą 13 zł (w przypadku zamówienia dwóch gier bądź więcej, koszty wysyłki płaci się tylko raz). Istnieje możliwość odbioru osobistego w Warszawie. W przypadku wysyłki za granicę, koszty wysyłki ustalamy indywidualnie, w zależności od tego ile wynoszą koszty wysyłki gry do danego kraju.

Wśród wszystkich osób, które zamówią grę w przedsprzedaży, rozlosujemy 3 książki wydawnictwa Erica.

Wszystkich chętnych do zakupu gry w ramach przedsprzedaży proszę o wpłatę na konto Instytutu Wydawniczego Erica Sp. z o.o. nr 52 1240 6016 1111 0000 4771 5749
65 zł – w przypadku odbioru osobistego w Warszawie
78 zł – w przypadku wysyłki gry
W tytule przelewu (wpłaty) proszę podać „Ostrołęka 1807”.

Po dokonaniu wpłaty proszę o kontakt z Wydawnictwem w celu potwierdzenia wpłaty przez adres e-mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i podanie adresu do wysyłki gry bądź w przypadku odbioru osobistego w Warszawie informacji, że będziecie Państwo odbierać grę osobiście. Dodatkowo możecie Państwo przesłać maila z informacją o dokonaniu zamówienia i danymi do wysyłki na adres e-mailowy autora gry (czyli do mnie): Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dodane 22.X.2019 r.

Chciałem poinformować, że mamy niewielkie opóźnienie, około 1 tygodnia. Bardzo przepraszam za tę niedogodność i mam nadzieję, że nikogo spośród tych, którzy do tej pory zamówili grę, to nie zniechęci.

Tym samym oficjalnie przesuwam termin ukazania się gry. Nastąpi to do końca października 2019. W związku z tym do 29 października 2019 przedłużamy czas trwania przedsprzedaży.

Dodane 31.X.2019 r.

Informuję, że premiera gry została przesunięta o 2 tygodnie. Około 14 listopada powinniśmy już mieć wszystko. Są to sprawy po stronie drukarni.

Wszyscy, którzy zamówili dotychczas grę w przedsprzedaży, dostaną gratis książkę w związku z opóźnieniem. Jeśli ktoś będzie chciał w międzyczasie skorzystać jeszcze z przedsprzedaży – zapraszam, tylko proszę mi dać znać na maila o złożeniu zamówienia.

Jeszcze raz przepraszam za opóźnienia, niestety nie na wszystko mam wpływ.

Dyskusja o grze na FORUM STRATEGIE

Autor: Ryszard Kita

Opublikowano 29.08.2019 r.

Poprawiony: czwartek, 31 października 2019 14:23