Informacja dotycząca danych osobowych w związku z wejściem w życie RODO

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Szanowni Czytelnicy!

Ta wiadomość ma wyłącznie charakter informacyjny i związana jest z nowymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych – rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i aktami prawnymi z nim związanymi.

Portal Strategie (portal.strategie.net.pl) ma charakter wyłącznie hobbystyczny. Właściciel portalu nie prowadzi działalności gospodarczej. Na portalu nie prowadzimy rejestracji użytkowników. W przeszłości istniał mechanizm rejestracji, ale zarejestrowanie się nie miało żadnego znaczenia dla przeglądania portalu i nie dawało żadnych dodatkowych uprawnień, stąd już dawno temu mechanizm ten przestał być stosowany, a z czasem został zablokowany. Z dniem dzisiejszym usuwamy wszystkie istniejące jeszcze konta, poza kontami redaktorów i osób publikujących u nas teksty, które są im potrzebne do ich zamieszczania.

Informujemy, że skrypt, w oparciu o który funkcjonuje portal, w sposób zautomatyzowany zbiera i gromadzi dane informatyczne, w szczególności IP i dane dotyczące przeglądania określonych treści na portalu, standardowe dla tego rodzaju skryptu. Rodzaj i charakter gromadzonych danych nie zmienił się od czasu powstania portalu. Ponadto na poziomie dostawcy usług hostingowych gromadzne są dane statystyczne, takie jak ilość wizyt, odwiedzane strony, kraje, z których pochodzą czytelnicy.

Od początku swojego istnienia informacje stanowiące dane osobowe portal przetwarza wyłącznie w celu i w zakresie niezbędnym od strony technicznej do prowadzenia swojej działalności i wymaganym przez przepisy prawa. Nie wykorzystujemy tych informacji w celach marketingowych i analitycznych ani nie udostępniamy ich żadnym osobom trzecim, w szczególności:
- nie rozsyłamy mailingu ani newslettera
- nie profilujemy użytkowników na potrzeby reklam bądź na inne potrzeby
- nie wykorzystujemy Google Analytics (urządzenie do analizowania ruchu na stronie) i innych podobnych urządzeń
- nie wykorzystujemy Google Adsense (urządzenie wyświetlające reklamy) i innych podobnych urządzeń.
Nie planujemy wprowadzać w powyższym zakresie żadnych zmian, jednak jeśli by do tego doszło, poinformujemy o tym i wprowadzimy mechanizm pozwalający na wyrażanie przez Państwa zgody na zmiany w sposób dobrowolny, konkretny, świadomy i jednoznaczny.

Jako czytelnicy mają Państwo prawo dostępu oraz poprawienia dotyczących ich informacji stanowiących dane osobowe, a ponadto zgodnie z nowymi przepisami mają Państwo prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przeniesienia danych. We wszystkich powyższych sprawach należy kontaktować się z nami przez adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Należy jednak zwrócić uwagę, że ze względu na charakter portalu oraz zbieranych informacji, sposób ich zbierania i bardzo wąski zakres przetwarzania, w praktyce możliwość realizacji niektórych spośród wyżej wymienionych uprawnień może być ze względów technicznych ograniczona.

Czytelnicy w wieku poniżej 16 lat, aby korzystać z portalu zobowiązani są do przedstawienia zgody rodziców bądź opiekunów prawnych. Zgodę należy przesłać w formie elektronicznej na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W razie wątpliwości zastrzegamy sobie możliwość jej weryfikacji.

Portal Strategie zlokalizowany jest na serwerach firmy IQ PL Sp. z o.o., ul. Geodetów 16, 80-298 Gdańsk, NIP: 583-27-36-211, która przechowuje wszystkie przetwarzane przez portal dane osobowe. We wszelkich sprawach dotyczących danych osobowych bądź innych kwestii z tym związanych należy kontaktować się z nami przez adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ryszard Kita
Redaktor naczelny Portalu Strategie

 

Poprawiony: czwartek, 24 maja 2018 21:04