Konkurs Modelarski Forum Strategie – wyniki XII edycji

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Ostateczne wyniki, po zsumowaniu wszystkich głosów:

 

KATEGORIA 1: ODDZIAŁ (CO NAJMNIEJ 8 MODELI POSTACI) W SKALI DO 15 MM

1 miejsce: Jarek i jego praca „Konfederaci” (skala: 6 mm, producent: GM Boardgames)

 

2 miejsce: stelker i jego praca „Dziedzictwo Nikatora” (skala: 15 mm, producent: Xyston Miniatures)

 

3 miejsce: Kretus i jego praca „Najemni kusznicy” (skala: 15 mm, producent: QR Miniatures)

 

KATEGORIA 2: ODDZIAŁ (CO NAJMNIEJ 5 MODELI POSTACI) W SKALI 20 MM

1 miejsce: Jeyo4 i jego praca „Brytyjscy dragoni z wojen napoleońskich” (skala: 20 mm, producent: Italeri)

 

2 miejsce: Łotr1 i jego praca „Czeczeńscy wojownicy” (skala: 20 mm, producent: Elhiem Miniatures)

 

3 miejsce: unicorn i jego praca „Piechota francuska 1815” (skala: 20 mm, producent: Italeri)

 

KATEGORIA 3: MODELE (CO NAJMNIEJ 3 MODELE POSTACI) W SKALI 28 MM

1 miejsce: Telamon i jego praca „Nikanor i jego ludzie” (skala: 28 mm, producent: Aventine Miniatures, Victrix Miniatures)

 

2 miejsce: domperignome i jego praca „Zwiadowcy” (skala: 28 mm, producent: Warlord Games)

 

3 miejsce: unicorn i jego praca „Greccy dowódcy” (skala: 28 mm, producent: Warlord Games)

 

KATEGORIA 4: POJAZDY I SPRZĘT WOJSKOWY (1-4 MODELE)

1 miejsce: Max Savastianowich i jego praca „SdKfz 171 Panther” (skala: 28 mm, producent: Warlord Games)

 

2 miejsce: Telamon i jego praca „Włoskie czołgi i działo z Dywizji Pancernej Ariete” (skala: 28 mm, producent: Warlord Games, Blitzkrieg Miniatures, Perry Miniatures)

 

3 miejsce: Dominig i jego praca „Panther Ausf. G” (skala: 28 mm, producent: Rubicon Models)

 

KATEGORIA 5: DIORAMA SECESYJNA

1 miejsce: krowek i jego praca „The Yankees are coming!” (skala: 6 mm, producent: Baccus – figurki, produkcja własna)

 

2 miejsce: fidor111 i jego praca „Budowa okopu” (skala: 6 mm, producent: Baccus – figurki, produkcja własna)

 

3 miejsce: Xardas i jego praca „Smoke on the water” (skala: 6 mm, producent: konwersje figurek Scotia Grendel, produkcja własna)

PIERWSZE 4-5 MIEJSC WRAZ Z PUNKTACJĄ

KATEGORIA 1: ODDZIAŁ (CO NAJMNIEJ 8 MODELI POSTACI) W SKALI do 15 MM
1. Jarek (18 pkt) – Konfederaci (skala: 6 mm, producent: GM Boardgames)
2. Stelker (17 pkt + 1 pkt)* – Dziedzictwo Nikatora (skala: 15 mm, producent: Xyston Miniatures)
3. Kretus (17 pkt)* – Najemni kusznicy (skala: 15 mm, producent: QR Miniatures)
4. Łotr1 (15 pkt) – Irlandczycy ONZ „The Siege at Jadotville” (skala: 15 mm, producent: Battlefront Miniatures)

KATEGORIA 2: ODDZIAŁ (CO NAJMNIEJ 5 MODELI POSTACI) W SKALI 20 MM
1. Jeyo4 (24 pkt) – Brytyjscy dragoni z wojen napoleońskich (skala: 20 mm, producent: Italeri)
2. Łotr1 (20 pkt) – Czeczeńscy wojownicy (skala: 20 mm, producent: Elhiem Miniatures)
3. Unicorn (15 pkt) – Piechota francuska 1815 (skala: 20 mm, producent: Italeri)
4. Sigwald (10 pkt) – Konfederaci (skala: 20 mm, producent: Italeri)

KATEGORIA 3: MODELE (CO NAJMNIEJ 3 MODELE POSTACI) W SKALI 28 MM
1. Telamon (22 pkt) – Nikanor i jego ludzie (skala: 28 mm, producent: Victrix Miniatures)
2. Domperignome (17 pkt) – Zwiadowcy (skala: 28 mm, producent: Warlord Games)
3. Unicorn (12 pkt) – Greccy dowódcy (skala: 28 mm, producent: Warlord Games)
4. Icmrg (10 pkt) – Dismounted Panzer Crew (skala: 28 mm, producent: Warlord Games, Black Tree Design)
5. Łotr1 (6 pkt) – Niemieccy spadochroniarze (skala: 28 mm, producent: Warlord Games)

KATEGORIA 4: POJAZDY I SPRZĘT WOJSKOWY (1-4 MODELE)
1. Max Savastianowicz (16 pkt + 1 pkt)* – SdKfz 171 Panther (skala: 28 mm, producent: Warlord Games)
2. Telamon (16 pkt)* – Włoskie czołgi i działo z Dywizji Pancernej „Ariete” (skala: 28 mm, producent: Warlord Games, Blitzkrieg Miniatures, Perry Miniatures)
3. Dominig (13 pkt) – Panther Ausf. G (skala: 28 mm, producent: Rubicon Models)
4. Domperignome (9 pkt) – Dwie Pantery (skala: 15 mm, producent: Battlefront Miniatures)
5. Krowek (5 pkt) – StuG III (skala: 15 mm, producent: Battlefront Miniatures)

KATEGORIA 5: DIORAMA SECESYJNA
1. Krowek (25 pkt) – The Yankees are coming! (skala: 6 mm, producent: Baccus – figurki, produkcja własna)
2. Fidor111 (17 pkt) – Budowa okopu (skala: 6 mm, producent: Baccus – figurki, produkcja własna)
3. Xardas (15 pkt) – Smoke on the water (skala: 6 mm, producent: konwersje figurek Scotia Grendel, produkcja własna)
4. Szary (13 pkt) – Andrew, nie denerwuj się! (skala: 6 mm, producent: Adler Miniatures – figurki, produkcja własna)

* – podczas głosowania jury pojawiły się dwa remisy – w kategorii 1: Stelker i Kretus, oraz w kategorii 4: Telamon i Max Savastianowicz. By je rozstrzygnąć, zgodnie z regulaminem powołano dodatkowego jurora. Został nim Krzysztof Stawiarski (Szkocki), który rozstrzygnął oba remisy.

Nagrody specjalne rozlosowywane wśród uczestników

- Bon na zakupy makiet i akcesoriów wargamingowych o wartości 100 zł od Black Grom studio: Sebaar
- Bon o wartości 75 zł od Modelmanii: Dominig
- Bon o wartości 75 zł od Modelmanii: Domperignome
- Bon o wartości 50 zł od Tank Models: MaaX
- Bon o wartości 50 zł od Tank Models: Xardas
- Bon o wartości 50 zł od Tank Models: Jurand69
- Książka od wydawnictwa Erica: Kacper
- Książka od wydawnictwa Erica: Gotteskneht

Gratulacje dla zwycięzców!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Konkursie!

W najbliższym czasie zwycięzcy dokonają wyboru nagród w postaci podręczników (podstawowych bądź rozszerzeń) do systemów bitewnych firmy Osprey, których sponsorem jest militarna księgarnia internetowa WOJENNA. Dziękujemy także za nagrody w postaci bonów na zakupy figurek i akcesoriów wargamingowych firmie Tereny do Gier, sklepom Modelmania i Tank Models oraz Fundacji POLA CHWAŁY. Dziękujemy za nagrody książkowe wydawnictwu Erica. Dziękujemy za nagrodę w postaci bonu na zakup makiet i akcesoriów do nich firmie Black Grom Studio. Dziękujemy za nagrody w postaci podręczników i figurek do wojny secesyjnej firmie GM Boardgames.

 

Autor: Raleen

 

Opublikowano 16.09.2017 r.

Poprawiony: sobota, 16 września 2017 14:00