Historia na planszy: Na Berlin! – zapowiedź imprezy

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Muzeum II Wojny Światowej zaprasza na edukacyjne spotkanie z cyklu

Historia na planszy pt. „Na Berlin”,

które odbędzie się przy okazji Targów Gra i Zabawa, w dniach 19-20 listopada, organizowanych w Centrum AMBEREXPO w Gdańsku.

Na specjalnie przygotowanym przez Muzeum stoisku, uczestnicy będą mogli wziąć udział w strategicznym wyścigu armii alianckich do Berlina. Wynik każdej rozgrywki w proponowane przez nas historyczne gry planszowe, będzie miał wpływ na przebieg całej kampanii. Działania zbrojne zobrazowane zostaną na podświetlanej planszecie sztabowej.

Historia upadku III Rzeszy zostanie również przybliżona za pomocą prezentacji archiwalnych fotografii oraz filmów wojennych, przygotowanych przez rekonstruktorów.

Do wygrania także atrakcyjne nagrody: gry planszowe (Wyścig do Renu, Race to Berlin) i książki historyczne.

Program:

sobota godz.10-20 / niedziela godz. 10-18

rozgrywki:
Race to Berlin 1945
1944: Wyścig do Renu
Duel of the Giants
Wings of Glory

11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00 – start projekcji filmu wojennego „Kierunek Berlin” (14 min, prod. Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7)

Targom „Gra i Zabawa” towarzyszy bogaty program o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, prezentacje nowości rynkowych, warsztaty, spotkania autorskie, bitwy i warsztaty komiksowe, turnieje gier planszowych, ogólnopolski konkurs branżowy Gra Roku, wypożyczalnia gier planszowych z ponad 700 tytułami, finały mistrzostw Polski w grach planszowych, strefa zabaw i edukacji dla dzieci oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy!

Dyskusja o imprezie na FORUM STRATEGIE

Autor: Bartosz Odorowicz
Zdjęcia: Bartosz Odorowicz

Opublikowano 11.11.2016 r.