Cafe Rose – kampania crowdfundingowa

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

„Cafe Rose” to pierwszy dodatek do wciągającej, pełnej zwrotów akcji gry, w której gracze decydują o losach i życiu agentów trzech wywiadów. Dotychczas w „Stawkę większą niż życie” można było grać tylko we dwie osoby, ale za chwilę może być to już przeszłość. Do rywalizacji na planszy dołącza Intelligence Service – agenci Jej Królewskiej Mości. Gdy pojawią się w grze, rozgrywka mimo zachowania podstawowych zasad, bardzo się zmieni. Czujność i nieufność będzie mieć zdwojoną siłę.

„Cafe Rose” to naprawdę duuuuży dodatek do dużej gry, jaką jest „Stawka….”. Aby przyspieszyć cały proces, pracę nad nim rozpoczęliśmy już wiele miesięcy temu. Jej efektem są wspaniałe ilustracje postaci filmowych autorstwa Marka Szyszki – wybitnego ilustratora książek historycznych i gier (m.in. „Pan tu nie stał”, „Zmiennicy”…). Im więcej zdołamy ich przenieść na figurki i karty, tym ciekawsza będzie rozgrywka.

To od Was zależy czy takie postacie jak przebiegły pułkownik Kraft, Willi Ruppert, volksdeutsch Erik Goetting i jego brat bliźniak – Wacek Słowikowski, Tadek, Ewa Fromm, Marta Boesel, ożyją w Waszych rękach i staną się narzędziem do walki z przeciwnikiem… Jeśli nas wesprzecie, wiele z nich możemy dołączyć do gry. Dodatek zawierać będzie także śliczne… naprawdę śliczne nowe sektory, które powstały w wyobraźni i wyszły spod zdolnej ręki Tomasza Wirchanowskiego. W sprytny sposób połączą one narożniki plansz – nie powiększając kłopotliwie zajmowanej przestrzeni na stole. Każdy z sektorów zawiera nową lokację i nowe przedmioty o unikalnym znaczeniu. Pojawią się m.in. sygnety, karty do gry, a nawet miny. A skoro w grze są brytyjscy agenci to i rola przedmiotów wartościowych i dolarów musi znacząco wzrosnąć.

Miło nam poinformować, że Portal Strategie objął patronat nad grą.

Dyskusja o grze na FORUM STRATEGIE

Artykuł stanowi materiał promocyjny wydawnictwa Inte-gra.

Autor: Robert Sypek
Zdjęcia: materiały promocyjne wydawnictwa

Opublikowano 12.09.2016 r.

Poprawiony: poniedziałek, 12 września 2016 14:59