Nowa kategoria w Konkursie Modelarskim Forum Strategie – DIORAMA NAPOLEOŃSKA

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Z dniem dzisiejszym rozszerzamy konkurs o nową kategorię specjalną – DIORAMA NAPOLEOŃSKA. Sponsorem całej kategorii jest firma GM BOARDGAMES. Niżej charakterystyka nowej kategorii.

Przedmiotem konkursu w tej kategorii jest stworzenie dioramy przeznaczonej do umieszczenia na podstawę operacyjną zgodną z zasadami systemu „Bogowie wojny – Napoleon” (BW-N). Diorama ma mieć wymiary od 8 x 4 cm do 8 x 8 cm i może przedstawiać różne elementy związane z epoką napoleońską i walczącą armią. W BW-N podstawa operacyjna przedstawia miejsce, z którego armia wyruszyła na pole bitwy i w którym kierunku ewentualnie wycofa się po porażce. Diorama może zatem przedstawiać wszystko to, co spotyka się na zapleczu: rannych żołnierzy i szpital polowy, wozy taborowe, markietanki, jaszcze amunicyjne, pędzących adiutantów, maruderów, namioty, polowe kuźnie itd. Ilość i dobór elementów zależy tylko od wyobraźni twórcy, aczkolwiek muszą być one zgodne z epoką.

Skala – 1:72 (20 mm).

Nagrody w kategorii DIORAMA NAPOLEOŃSKA:
1 miejsce – podręcznik do historycznej gry bitewnej „Bogowie wojny – Napoleon” wraz z dedykacjami od autorów, lub wymiennie 50 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie Instytut Gier
2 miejsce – 25 zł do wykorzystania na zakupy w sklepie Instytut Gier
3 miejsce – drobna nagroda „niespodzianka” od sklepu Instytut Gier

Zaktualizowane ogłoszenie organizatora dotyczące kategorii konkursowych i nagród:

http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=15216

Mamy nadzieję, że nowa kategoria spotka się z Waszym zainteresowaniem. Nagród w naszym konkursie przybywa, możliwości wystawiania różnego rodzaju modeli i innych prac modelarskich również.

Autor: Raleen

Opublikowano 22.11.2015 r.

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2015 21:15