Bohaterowie Wyklęci – konkurs z nagrodami

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Ledwo skończył się jeden konkurs planszówkowy, a już zaczynamy następny! Tym razem do wygrania będą egzemplarze gry „Bohaterowie Wyklęci”. To już kolejny konkurs na 10-lecie forum. Ponadto wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych chce w ten sposób wynagrodzić graczom swoją nieobecność na tegorocznych Polach Chwały, stąd też konkurs adresujemy w pierwszej kolejności do uczestników imprezy.

Pytania konkursowe:

1. Znany plakat komunistyczny z 1945 roku ukazuje żołnierza Wojska Polskiego idącego z bronią do ataku i małego człowieczka z tabliczką „AK” opluwającego go. Na plakacie tym pojawia się pewne sformułowanie, którym określano wtedy i potem AK i antykomunistyczne podziemie niepodległościowe, a które z czasem stało się popularne w kręgach władzy komunistycznej. Jak brzmiało to pojawiające się na plakacie określenie?

2. Pisarz i dziennikarz, osadzony w więzieniu przez władze komunistyczne w 1945 r. za działalność w AK, podczas przesłuchania wielokrotnie torturowany, a potem skazany na karę śmierci (w 1953 r. zamienioną przez Sąd Najwyższy na karę dożywotniego więzienia, później po wznowieniu procesu ostatecznie uniewinniony). Przez pewien czas przebywał w celi razem ze znanym hitlerowskim zbrodniarzem, który pacyfikował Powstanie w Getcie Warszawskim. Udało mu się namówić tego ostatniego na rozmowę i zwierzenia, z których po latach powstała książka. Jak nazywał się ten pisarz?

3. W tym samym dniu zmarli: dyktator wielkiego dwudziestowiecznego mocarstwa i wybitny kompozytor, któremu przyszło w tym mocarstwie żyć. O jakie dwie postacie chodzi?

Konkurs trwa od 25 października do 3 listopada 2015 r.

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wśród wszystkich osób, które poprawnie odpowiedzą na największą liczbę pytań, rozlosujemy trzy egzemplarze gry „Bohaterowie Wyklęci”.

Organizatorzy konkursu:

 

 

 

Dyskusja o konkursie na FORUM STRATEGIE

Autor: Raleen

Opublikowano 25.10.2015 r.

Poprawiony: niedziela, 25 października 2015 12:45