Bóstwa i demony w dawnej Polsce – seria ilustracji (kampania crowdfundingowa)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z prośbą o rozważenie możliwości wsparcia naszego projektu. Kilka dni temu nasz projekt zaakceptował największy polski serwis crowdfundingowy PolakPotrafi.pl, a oficjalnym patronatem objęła fundacja Patrimonium Europae. Projekt rekomenduje także zespół Żywiołak.

Najważniejszym celem naszego projektu jest wykonanie serii ilustracji wyobrażających postacie mitologiczne, w których istnienie wierzono na terenie Polski, stąd oczywiście jego tytuł: Bóstwa i demony w dawnej Polsce – seria ilustracji. W ten sposób chcielibyśmy popularyzować – dziś często zupełnie zapomnianą – wiedzę na ten temat. Równolegle do każdej ilustracji publikujemy możliwie najobszerniejszą dokumentację źródłową i bibliograficzną. Dlatego drugim celem, jaki przy tej okazji sobie stawiamy, jest budowa ogólnodostępnej bazy wiedzy i inspiracji dla twórców gier, grafiki, filmów, muzyki i tekstów.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z oficjalną stroną inicjatywy, która dostępna jest pod adresem:
http://www.polakpotrafi.pl/projekt/bostwa-i-demony

Nasz profil facebookowy:
http://www.facebook.com/WenedaMitologiaStaropolska

Bazujemy przy tym na sukcesie pierwszej serii grafik powstałych w latach 2011-2014, a których wykonanie można ocenić już teraz.

Zapraszamy!


Artykuł stanowi materiał promocyjny serwisu www.weneda.net


Autor: Kazimierz Perkowski
Ilustracja: Kazimierz Perkowski

Opublikowano 30.06.2015 r.

Poprawiony: wtorek, 30 czerwca 2015 21:06