Premiera systemu „Bogowie wojny – Napoleon”

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Już 25 kwietnia podczas Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu swoją premierę będzie miał podręcznik do historycznej gry bitewnej Bogowie wojny – Napoleon. Przykładowa rozgrywka na zasadach systemu była opisywana na Portalu Strategie.

„Bogowie wojny – Napoleon” to figurkowy system historyczny, pozwalający na rozgrywanie bitew epoki napoleońskiej. Daje on możliwość stoczenia wielkich starć zgodnych z charakterem epoki, przy użyciu stosunkowo niewielkiej ilości figurek. Rolą gracza nie jest planowanie taktyki poszczególnych batalionów, ale dowodzenie całymi dywizjami i korpusami wojska – niczym prawdziwy wódz naczelny!

Założeniem systemu jest łatwość opanowania zasad i czerpanie przyjemności z gry, przy zachowaniu sporej dawki realizmu, przede wszystkim w kwestii dowodzenia oddziałami i oddania dylematów oraz presji, pod jaką nieustannie znajdowali generałowie. Niżej prezentujemy dwie przykładowe strony podręcznika, w tym nigdzie niepublikowaną wcześniej stronę poświęconą zasadom działania artylerii.

Podręcznik zainspirowany został przede wszystkim okresem 1809 – 1815, wkrótce jednak pojawią się dodatki dotyczące innych epizodów wojen napoleońskich: nowe armie i zasady.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie systemu: www.bogowiewojny.wordpress.com a także na facebookowym profilu gry.

Podręcznik do systemu będzie dostępny podczas festiwalu fantastyki Pyrkon i jest już dostępny w przedsprzedaży w firmowym sklepie wydawnictwa: www.instytutgier.pl Dla graczy z Wrocławia będzie dostępny także w sklepie Bolter.

Portal Strategie objął patronat nad systemem.

Dyskusja o systemie na FORUM STRATEGIE

Autor: Maciej „Torgill” Molczyk
Zdjęcia: Maciej „Torgill” Molczyk

Opublikowano 23.04.2015 r.

Poprawiony: czwartek, 23 kwietnia 2015 07:34