Gry pod choinkę – rozstrzygnięcie konkursu

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział. Otrzymaliśmy od Was 127 odpowiedzi. Dziękujemy za pozdrowienia i życzenia świąteczne. Niektórzy pokusili się także o dłuższe listy do redakcji naszego Portalu, związane z tematyką konkursu. Na wszystkie Wasze maile z życzeniami (głównie tymi nieco obszerniejszymi), a także dotyczące tematyki Żołnierzy Wyklętych staraliśmy się odpisać (przy okazji, jeśli ktoś będzie zainteresowany tą tematyką, zapraszamy do kontaktu z organizatorami konkursu, w szczególności z Fabryką Gier Historycznych i Fundacją Niepodległości).

Prawidłowe odpowiedzi:
- Stefan Korboński
- Łukasz Ciepliński
- August Emil Fieldorf
- Wincenty Kwieciński
- Franciszek Niepokólczycki
- Witold Pilecki
- Jan Rzepecki
- Elżbieta Zawacka

Za prawidłowe uznaliśmy także wskazanie gen. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”, ostatniego Komendanta Głównego Armii Krajowej, pierwszego komendanta głównego organizacji „NIE” (przeciwstawiającej się Sowietom i kontynuującej walkę o niepodległość po wkroczeniu na ziemie polskie Armii Czerwonej), mimo że po tym jak został aresztowany przez NKWD w marcu 1945 r. przebywał aż do śmierci (prawdopodobnie w 1946 r.) w sowieckim więzieniu.

Wystarczyło wymienić trzy spośród tych postaci. Nie wszystkie odpowiedzi były prawidłowe, więc pragniemy zwrócić uwagę, że chodziło o tych, którzy walczyli po 1944 roku (czyli począwszy od 1945 r.) zarówno przeciwko Niemcom, jak i Sowietom. Jednocześnie musiały to być osoby odznaczone za swoje działania w trakcie wojny i po niej orderem Orła Białego (odznaczone po 1989 r.). W związku z tym np. gen. Stanisław Maczek czy gen. Kazimierz Sosnkowski, mimo ich niewątpliwych zasług dla ojczyzny, nie byli tymi, o których pytaliśmy. Tak naprawdę pytanie to dotyczyło Żołnierzy Wyklętych i o nich chodziło.

Wyniki losowania nagród

Szczęśliwcami, do których trafiają nagrody, są:

1) Roman Kupka – gra „First to Fight”
2) Łukasz Kisman – gra „Bohaterowie Wyklęci”
3) Sebastian Stańczyk – gra „W zakładzie. Lubelski Lipiec ‘80”

Organizatorami konkursu są:

 

 

Z osobami, które otrzymały nagrody, skontaktujemy się wkrótce w sprawie wysyłki gier.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie. Życzymy radosnych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia (to za niecałe dwa tygodnie, ale otrzymaliśmy od części z Was życzenia, więc nie będziemy czekać).

Dyskusja o konkursie na FORUM STRATEGIE

Autor: Raleen

Opublikowano 15.12.2014 r.

Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 17:21