Italeri 6140 – Stone House (model 4)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Zawartość pudełka
Zestaw został zapakowany w typowe bocznie otwierane pudełko firmy Italeri w niebieskiej kolorystyce. Na wierzchu umieszczono ilustrację z możliwym malowaniem budynku, podobnie na bokach. Spód pudełka zawiera krótką instrukcję montażu i proponowane kolory farb. Poza tym brak jest papierowej instrukcji sklejania – nie jest wymagana gdyż konstrukcja jest dość prosta.

Model składa się z 2 identycznych wyprasek w szarym kolorze. Brak jednakże podłogi.

Jakość
Wypraski są dobrej jakości, właściwie brak nadlewek. Jedynie od wewnętrznej strony widoczne ślady po wypychaczach. Dobre spasowanie części. Drzwi zostały niestety odlane na stałe z budynkiem. Podobnie rzecz się ma z bocznymi oknami z imitacjami szyb.

Montaż
Montaż przebiegał dość sprawnie. Dzięki specjalnym, dobrze zamontowanym częściom trzymającym dach pod dobrym kątem nie było problemów z jego budową i później umieszczeniem na budynku. Ściany pasują do siebie, wymagają odrobiny precyzji, gdyż można je krzywo skleić. W związku z brakiem podstawki (podłogi) należy zaopatrzyć się w odpowiedni kawałek czy to plastiku czy to płyty pilśniowej. Może razić absolutny brak wnętrza oraz odlane w całości ze ścianą drzwi.

Wargaming
Jak każdy budynek także i ten wzbogaci pole bitwy. Brak wnętrza może uniemożliwić purystom walki w środku budynku, na które pozwala zdejmowany dach. Według źródeł jest to dom typowy dla południowej części Europy. W zasadzie brak wystających części, które mogą ulec uszkodzeniu podczas transportu bądź gry.

Podsumowanie
Oceniany zestaw jest typowym weekendowym projektem. Prostota budowy, jak i malowania pozwala osiągnąć dobry efekt w krótkim czasie. Obecnie cena modelu jest już trochę nieadekwatna do jakości o około 10%. Mimo wszystko jest to zestaw godzien polecenia każdemu graczowi, który chce urozmaicić swoje pole bitwy z cieplejszych rejonów Europy.

Autor: Przemos19
Zdjęcia: Przemos19

Opublikowano 08.02.2012 r.

Poprawiony: środa, 08 lutego 2012 19:04