Konkurs Modelarski Forum Strategie (XV edycja)

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Wszystkich wargamerów malujących figurki zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie modelarskim organizowanym już po raz piętnasty przez Forum Strategie. Nieważne w jaki system bitewny gracie i jaki okres historyczny preferujecie. Również jeśli chodzi o skale modelarskie, możliwości wystawiania prac są szerokie (poruszamy się jednak w ramach skal standardowo stosowanych w wargamingu historycznym). Opracowując formułę tego konkursu staraliśmy się zorganizować go w taki sposób, by mogła w nim wziąć udział jak największa liczba uczestników.

Malowanie prac potrwa do 10 lutego 2019 r. Potem nastąpi wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród. Czasu na malowanie jest więc sporo i można spróbować sił w każdej z pięciu kategorii konkursowych.

Informacja o kategoriach konkursowych, nagrodach i terminach:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=18014

Regulamin konkursu:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=13739

Dział konkursu na Forum Strategie, gdzie prezentowane są prace konkursowe:
http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=231

Sponsorami nagród w konkursie są:


Obrazek


Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

Więcej…

 

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Rzadko zajmujemy się na naszym portalu celebrowaniem świąt i rocznic, ale taka rocznica jak w tym roku zdarza się raz na sto lat. Mam na myśli tegoroczne Święto Niepodległości. W związku z tym w tym dniu chciałbym życzyć wszystkim poczucia dumy z naszego narodu i tego kim jesteśmy oraz chwili refleksji jaka płynie z tego święta. Zwłaszcza refleksji nad naszą historią. Jedni twierdzą, że historia jest najlepszą nauczycielką życia. Inni, że nikogo jeszcze niczego nie nauczyła. Osobiście bliższe jest mi to pierwsze stwierdzenie. To czy i jakie wnioski potrafimy wyciągnąć z naszej historii zależy jednak przede wszystkim od nas. Dziś żyjemy na szczęście w zupełnie innych czasach niż nasi przodkowie. Nie musimy walczyć z bronią w ręku o niepodległość. Oby nigdy się to nie zmieniło i obyśmy zawsze mogli spokojnie obchodzić to święto żyjąc w wolnej Polsce.

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 23:55

 

Premiera i przedsprzedaż gry „Iganie 1831”

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Szanowni Państwo!

Chciałbym zapowiedzieć premierę przygotowywanej przeze mnie od ponad roku gry „Iganie 1831”. Gra ukaże się do 8 grudnia 2018 roku. Mam nadzieję, że wydaniem tej gry w tych dniach godnie wpiszemy się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Bitwa pod Iganiami to jedno z najpiękniejszych zwycięstw oręża polskiego. Przez lata inspirowało ono Polaków w walce o niepodległość. Jednocześnie było to jedno z ostatnich zwycięstw Wojska Polskiego w XIX wieku.

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 19:41

Więcej…

 

XII Podwawelskie Spotkanie z Grą Historyczną i Strategiczną – zapowiedź imprezy

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 09:45

Więcej…

 

Bandyci z Armii Krajowej. Ile jest prawdy w czarnej legendzie polskiego podziemia?

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Informacje o książce
Autor: Wojciech Lada
Wydawca: Znak Horyzont
Rok wydania: 2018
Stron: 301
Wymiary: 21 x 13,5 x 2,5 cm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-240-3458-1

Recenzja
W ostatnich kilkunastu latach historia Polski stała się w naszym kraju bardzo popularna, chyba głównie dzięki licznym mediom, które prześcigają się w sensacyjnych doniesieniach o odkryciach dotyczących przeszłości, a także dzięki wszechobecnej polityce i wykorzystywaniu historii przez jej uczestników. Taki obraz sytuacji spowodował, że do sprzedaży trafia bardzo wiele publikacji skupiających się przeważnie na kilku wybranych tematach – oczywiście tych najbardziej popularnych. Nie inaczej jest z dziełem Wojciecha Lady Bandyci z Armii Krajowej. Za sukces, przynajmniej z punktu widzenia marketingowego, można już uznać sam tytuł, który jest bardzo chwytliwy, a dla niektórych kontrowersyjny. Spowodowało to, że wiele osób nie znając treści wyrażało swoje opinie o książce (głównie w Internecie) – zarzucano jej między innymi antypolskość. Ale taka już nasza polska mentalność i w takich czasach obecnie żyjemy.

Więcej…

 

U-Boot. The Board Game – recenzja prototypu

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Na początek mała uwaga: poniższa recenzja dotyczy otrzymanego przeze mnie prototypu „U-Boot – The Board Game”. Opisywane „wydanie” będzie bardzo różniło się od finalnej wersji gry.

Współcześnie niejeden twórca gier planszowych przekonał się, że o wiele większe szanse zaprezentowania światu swego pomysłu ma się na kickstarterze niż u wydawnictwa. Nie jesteśmy ograniczeni polityką jakiejś wielkiej firmy, a zyski z takiej zbiórki publicznej potrafią być kolosalne. Z drugiej strony, jeśli chcemy zachęcić ludzi do wsparcia naszego pomysłu, to już na wstępnym etapie kampanii promocyjnej musimy pokazać jakieś ekstrawaganckie konkrety, np. wizualizacje figurek. A to kosztuje.

Poprawiony: poniedziałek, 29 października 2018 23:40

Więcej…

 

Strona 9 z 208