„Stawka większa niż życie” na Strategosie

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Miło mi poinformować, że do grona wspierających konwent STRATEGOS dołączył Robert Sypek, jeden z autorów gry „Stawka większa niż życie” i będącego jej rozszerzeniem „Cafe Rose” (wydanych przez Inte-gra i TVP S.A.). Robert znany jest także jako autor wielu innych gier poświęconych polskim serialom telewizyjnym, wydanych we współpracy z TVP S.A. Tym, którzy przygodę z grami rozpoczęli w latach 90-tych ubiegłego wieku, powinien być również znany jako autor artykułów w czasopismach „Dragon” i „Dragon Hobby” oraz rozszerzeń do gry „Waterloo 1815” (stworzonych we współpracy z Markiem Domańskim), które ukazały się na łamach tego czasopisma („Quatre Bras”, „Powrót Grouchy’ego”, „Iganie 1831”), a także gier „Hannibal ante portas”, „Perykles”, „Napoleon 1796-1800” i „Melthoen”.

Dzięki Robertowi będziemy mieli dla uczestników konwentu kilka gratisowych egzemplarzy „Stawki większej niż życie” i będącego jej rozszerzeniem „Cafe Rose”. Swego czasu nasz portal objął patronat nad wydaniem tych gier. Nadal nie są to wszystkie atrakcje szykowane na tą edycję STRATEGOSA. O innych będziemy jeszcze informować w najbliższych dniach.

 

Poprawiony: poniedziałek, 02 marca 2020 09:28

Więcej…

 

Wydawnictwo Erica wspiera Strategosa

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Trwa umawianie się na rozgrywki na zbliżającym się wielkimi krokami konwencie STRATEGOS. Został niecały tydzień. Zachęcamy, zwłaszcza tych, którzy są zainteresowani konkretnymi tytułami, by wykorzystać ten czas na przygotowanie rozgrywek. Oczywiście impreza jest całkowicie otwarta, staramy się jedynie ułatwić sobie i Wam organizację spotkania. Najlepiej wpisywać się w temacie poświęconym konwentowi na FORUM STRATEGIE. Uczestnicy spoza Warszawy znajdą tam także informacje o noclegach. Funkcjonuje również od dłuższego czasu arkusz do umawiania się na rozgrywki, głównie wieloosobowe, dostępny TUTAJ.

Jednocześnie chciałbym poinformować o kolejnym patronie imprezy, którym jest Wydawnictwo Erica. Od wielu lat Wydawnictwo patronuje i wspiera różne przedsięwzięcia organizowane przez nasz portal. Będziemy mieli w związku z tym trochę książek historycznych i gier do rozdania wśród uczestników konwentu. Część gratisów trafi w ręce najwytrwalszych graczy. To oczywiście tylko jedna z atrakcji tegorocznej edycji STRATEGOSA. O innych będziemy jeszcze informować w najbliższych dniach.

 

 

Poprawiony: niedziela, 01 marca 2020 15:12

Więcej…

 

Ostrołęka 26 maja 1831 – z dziennika projektanta (10)

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Ponad półtora roku minęło od ostatniego odcinka z cyklu „Ostrołęka 26 maja 1831 – z dziennika projektanta”. Przez ten czas pochłonięty byłem pracami nad kolejnymi grami, będącymi rozszerzeniami „Ostrołęki 26 maja 1831”. Na jesieni 2018 r. udało się wydać „Iganie 1831”, a rok później „Ostrołękę 16 lutego 1807”. Inna sprawa, że na okrągły, jubileuszowy odcinek szykowałem coś specjalnego i długo nie mogłem się zdecydować. Ostatecznie będzie o czym innym niż pierwotnie planowałem, ale mam nadzieję, że materiał okaże się godny tego odcinka.

Więcej…

 

Konwent Strategos tuż, tuż...

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Wielkimi krokami zbliża się VI edycja konwentu STRATEGOS. To już za tydzień! Impreza odbędzie się 6-8 marca 2020 r. w klubie AGRESOR na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, przy ul. Nowowiejskiej 20, na 5 piętrze budynku (sale: 516, 519, 520, 548). Więcej informacji o imprezie znajdziecie TUTAJ jak również na jej STRONIE i na FORUM STRATEGIE.

Miło mi poinformować, że patronat nad imprezą objęło Wydawnictwo Bellona, jedno z największych wydawnictw w naszym kraju zajmujących się tematyką historyczno-militarną. Będziemy mieli w związku z tym trochę książek historycznych do rozdania wśród uczestników konwentu. Część gratisów trafi w ręce najwytrwalszych graczy. To oczywiście tylko jedna z atrakcji tegorocznej edycji STRATEGOSA. O innych będziemy jeszcze informować w najbliższych dniach.

 

Poprawiony: piątek, 28 lutego 2020 13:05

Więcej…

 

IV Krakowska Liga „Ogniem i Mieczem”

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Poprawiony: czwartek, 27 lutego 2020 10:24

Więcej…

 

Konkurs Modelarski Forum Strategie – wyniki XVII edycji

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Ostateczne wyniki po zsumowaniu wszystkich głosów:

 

KATEGORIA 1: ODDZIAŁ (CO NAJMNIEJ 8 MODELI POSTACI) W SKALI DO 18 MM

1 miejsce: miszczu i jego praca „Petyhorcy – historia formacji” (skala: 15 mm, producent: Wargamer)

Poprawiony: środa, 26 lutego 2020 15:55

Więcej…

 

Strona 7 z 223