Gwiezdny kupiec (Encore)

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

„Gwiezdny kupiec” (GK) to tytuł przywołujący wiele miłych wspomnień i pomimo upływu lat cieszący się naprawdę dużym szacunkiem. Zarówno fani strategii ze stajni Dragona, jak i przygodówek od Sfery opowiadali mi o tej grze jak o dawnym, nieco przykurzonym dzisiaj wzorze porządnej planszówki, takiego czempiona minionej epoki. Dla niektórych wręcz był to najlepszy, flagowy produkt wydawnictwa Encore, które udostępniło go nad Wisłą.

Poprawiony: czwartek, 12 grudnia 2019 21:08

Więcej…

 

Eufrozyna Halicka

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Informacje o książce
Pełny tytuł: Eufrozyna Halicka, córka imperatora bizantyńskiego na Rusi Halicko-Wołyńskiej (ok. 1176-1180 po 1253)
Autor: Aleksandr V. Maiorov
Tłumaczenie: Rafał Szpak
Wydawca: Avalon
Seria: Monografie Pracowni Badań nad Dziejami Rusi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Rok wydania: 2016
Stron: 370
Wymiary: 21,6 x 14,6 x 2,1 cm (opr. miękka)
Oprawa: miękka/twarda
ISBN: 978-83-7730-158-6 (opr. miękka), 978-83-7730-159-3 (opr. twarda)

Recenzja
Książka Aleksandra Maiorova to trzecia publikacja w serii dedykowanej dziejom Rusi. Jednocześnie pozycja ta wpisuje się w trend ukazujących się w wydawnictwie Avalon monografii poświęconych europejskim władcom w średniowieczu. Tym razem główną bohaterką jest Eufrozyna (Anna) zwana w źródłach „wielką księżną Romanową”. Była ona bowiem żoną księcia halickiego i kijowskiego Romana Mścisławowicza. Małżeństwo trwało tylko kilka lat (do śmierci Romana), ale Eufrozyna przez następne dziesięciolecia wywierała bardzo duży wpływ na dzieje Rusi halicko-wołyńskiej.

Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 10:54

Więcej…

 

Nowy sponsor XVII edycji Konkursu Modelarskiego Forum Strategie

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Miło mi poinformować, że do sponsorów XVII edycji Konkursu Modelarskiego Forum Strategie dołączył sklep Arma Hobby:

Sklep specjalizuje się w modelach w skali 1:72. O sponsorowanych przez niego nagrodach i ich rozdysponowaniu między poszczególne kategorie konkursowe i nagrody dodatkowe można przeczytać na forum w ogłoszeniu o zasadach tej edycji konkursu:

https://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=18584

Poprawiony: wtorek, 03 grudnia 2019 22:39

Więcej…

 

XIII Krakowskie Spotkanie z Grą Historyczną i Strategiczną

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Kolejna, XIII edycja Krakowskiego Konwentu za nami. Niby XIII-ta, a tu jak na złość nic pechowego się nie zdarzyło, żadnej godnej odnotowania katastrofy. Z mojego organizatorskiego punktu widzenia – rutyna, bez niespodzianek, może tylko ciastek i soków więcej na drugi raz dokupić trzeba… ale to przecież tylko przyziemny detal.

Poprawiony: poniedziałek, 25 listopada 2019 13:45

Więcej…

 

Konkurs Modelarski Forum Strategie (XVII edycja)

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Wszystkich wargamerów i modelarzy zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie modelarskim organizowanym już po raz siedemnasty przez Forum Strategie. Nieważne w jaki system bitewny gracie i jaki okres historyczny preferujecie. Również jeśli chodzi o skale modelarskie, możliwości wystawiania prac są szerokie (poruszamy się jednak w ramach skal standardowo stosowanych w wargamingu historycznym). Opracowując formułę tego konkursu staraliśmy się zorganizować go w taki sposób, by mogła w nim wziąć udział jak największa liczba uczestników.

Malowanie prac potrwa do 17 lutego 2020 r. Potem nastąpi wyłonienie zwycięzców i wręczenie nagród. Czasu na malowanie jest więc sporo i można spróbować sił w każdej z pięciu kategorii konkursowych.

Informacja o kategoriach konkursowych, nagrodach i terminach:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=18584

Regulamin konkursu:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=231&t=13739

Dział konkursu na Forum Strategie, gdzie prezentowane są prace konkursowe:
http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=231

Sponsorami nagród w konkursie są:


Obrazek


Obrazek

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

Poprawiony: wtorek, 03 grudnia 2019 22:48

Więcej…

 

Labirynt śmierci (Encore)

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

W 1974 roku wydano pierwszą grę typu RPG (Role Playing Game), czyli popularne do dzisiaj „Dungeons & Dragons”. Popularność konwencji, w której gracze poruszają się w świecie istniejącym wyłącznie w ich wyobraźni, zyskiwała coraz większą rolę w popkulturze i skłaniała kolejnych twórców i firmy do wydawania swoich produktów. Co więcej, zaczęły się też eksperymenty, jak można rozwinąć temat storytellingu i połączyć z już istniejącymi rekwizytami oferowanymi przez gry planszowe.

Poprawiony: niedziela, 24 listopada 2019 22:56

Więcej…

 

Strona 7 z 217