REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI DBA (2011/2012)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

(wersja na III sezon 2011/12)

Księga I

WSTĘP I INFORMACJE OGÓLNE

1. Wstęp

1.1 Ogólnopolska Liga DBA jest nieoficjalną klasyfikacją polskich graczy-hobbystów grających w system De Bellis Antiquitatis, zwany w skrócie DBA. Celem Ligi jest popularyzacja systemu DBA poprzez prowadzenie rankingu graczy biorących udział w turniejach zgłoszonych do Ligi oraz propagowanie zarówno samego systemu DBA, jak i historycznych gier bitewnych (wargamingu) w Polsce przez organizowanie samodzielnych turniejów, jak również przez organizowanie turniejów na konwentach takich jak Grenadier w Warszawie czy Pola Chwały w Niepołomicach.

1.2 Ogólnopolska Liga DBA objęta jest patronatem przez sieć sklepów Wargamer prowadzonych przez Konrada Sosińskiego (Główny Sponsor Ligi), „Forum Strategie” i blog „Bitewny Zgiełk”. Wspierana jest również przez organizatorów konwentów Grenadier i Pola Chwały. Sponsorem Ligi jest również QR Miniatures oraz „Greebo” – Główny Koordynator Ligi.

1.3 Najłatwiejszy kontakt z Koordynatorami i graczami umożliwia „Forum Strategie”:

http://www.strategie.net.pl/viewforum.php?f=162

1.4 Udział w turniejach Ligi jest bezpłatny, jednakże uczestnicy mogą być zobowiązani do opłat wymaganych przez właścicieli lokalu, w którym jest organizowany turniej.

Poprawiony: piątek, 19 października 2012 12:27

Więcej…

 

Do wyboru, do koloru, czyli w co się bawić?

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Starożytność to jeden z najbardziej popularnych w wargamingu okresów historycznych. Dodajmy starożytność bardzo szeroko pojęta, ponieważ zwykle sięgająca średniowiecza. Spowodowało to wysyp różnego rodzaju zasad, że wspomnieć opublikowane w tym roku Hail Caesar oraz Clash of Empires. Często początkującemu graczowi trudno się zdecydować co wybrać. Dlatego postaram się przedstawić trzy różne systemy bitewne prezentujące bardzo odmienne podejście do tematu – DBA, Warmaster Ancients oraz Field of Glory Ancient.

DBA – szybko, abstrakcyjnie, turniejowo
De Bellis Antiquitatis to dosyć stary system bitewny. Ma już ugruntowaną pozycję i zdecydowanie najłatwiej znaleźć grające w niego osoby, również w Polsce. Głównym założeniem DBA jest turniejowy i szybki przebieg rozgrywki. Nie będę się zagłębiał w dokładny opis, ponieważ również na tym portalu znajdziecie teksty opisujące DBA. Dość stwierdzić, że opiera się on na założeniu, że armie to zawsze 12 elementów. Elementy te dzielą się na różne kategorie posiadające różnorodną specyfikę, taką jak zasięg ruchu, ilość punktów ataku, zachowanie w terenie otwartym oraz trudnym itp.

DBA: Armia kapadocka w komplecie – 12 elementów (15 mm)

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2011 19:23

Więcej…

 

Konkurs Modelarski Forum Strategie (I edycja) – galeria prac

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

W związku z zakończeniem etapu malowania prac w Konkursie Modelarskim Forum Strategie (I ed.) prezentujemy galerię zdjęć prac biorących udział w konkursie w poszczególnych kategoriach. Więcej zdjęć (z różnych ujęć), a także zdjęcia z przebiegu prac, znajdziecie na forum w dziale konkursu.

KATEGORIA 1: MODELE POSTACI W SKALI DO 15 MM (3 MODELE)

Drużynnicy Mieszka (producent: QR Miniatures)

Malowanie: AWu

Poprawiony: czwartek, 10 stycznia 2013 09:06

Więcej…

 

Moskwa 1941 (TiS)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

No i mamy kolejną bitwę, która w hipotetycznej książce „Mitologia II wojny światowej” otrzymałaby zapewne osobny rozdział. Oczywiście ta recenzja to nie jest artykuł zajmujący się obalaniem/potwierdzaniem jakichkolwiek mitów... ten wstęp ma nieco przybliżyć klimatem czytelnika do tego, co znajdujemy w środku pudełka.

Poprawiony: poniedziałek, 03 października 2011 21:52

Więcej…

 

VI Pola Chwały – gry planszowe

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Poprawiony: piątek, 30 września 2011 11:22

Więcej…

 

VI Pola Chwały – bitwa pod Coutras 1587 (system FoGR)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Podczas tegorocznych Pól Chwały w Niepołomicach wraz z Pablo oraz Pawłem Kurem prezentowaliśmy system Field of Glory: Renaissance. Tym razem tematem była bitwa pod Coutras, która rozegrała się 20 października 1587 roku, podczas francuskich wojen religijnych, miedzy hugenotami a armią królewską. Zapraszam do lektury raportu z rozgrywki. Autorem zdjęć jest Pablo.

W roku 1587 armia hugenotów, dowodzona przez Henryka z Nawarry, dała się zaskoczyć wojskom katolickim, dowodzonym przez księcia Joyeuse, które napierały na posiadłości hugenotów. Obie armie spotkały się w okolicy małego miasteczka Coutras. Henryk musiał przyjąć bitwę, więc przygotował swoją armię do obrony, na co miał czas, dzięki temu, że katolikom bardzo powoli szło ustawianie wojsk do ataku. Armia królewska była silniejsza liczebnie, jednak hugenoci posiadali dobrą artylerię oraz nieco lepszą pozycję

Poprawiony: sobota, 01 października 2011 20:15

Więcej…

 

Strona 285 z 311