[BGK] Za wielcy – za ciężcy, rozgrywka na I turnieju BGK 11.05.2013

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Komisarz Płatow wszedł do ziemianki, w której mieścił się sztab pułku czołgów ciężkich majora Łarinowa. Szybko zlustrował przebywających w pomieszczeniu, szybko znalazł charakterystyczną twarz dowódcy. Ruchem głowy dał mu znać by podszedł do mapy okolicy rozłożonej na stole zbitym z desek sosnowych.
- Udało ci się coś ustalić? – zapytał major. Ostatnio chaos wynikły z niemieckiej ofensywy rozrósł się do niepokojących rozmiarów.
- Tak. Rozmawiałem z generałem. Faszyści na zachód od naszej pozycji stwarzają największe zagrożenie. Atakują zgrupowaniami czołgów i piechoty ze wsparciem lotniczym. Mimo, że zapadła noc, nie zamierzają się wycofać. Nasza piechota może nie dotrzymać do rana. Mamy ich wspomóc, albo kontratakować i zamknąć ewentualny wyłom. Jak nasze czołgi?
- Cztery sprawne. Bałem się, że będzie gorzej. Nawet grubego dziadka udało się uruchomić.
- KW-2 działa? To mię zaskoczyłeś. A co u Bissanowa?
- Meldował, że ma ponad 50 ludzi zdolnych do walki.
- Dobrze...
- Widzę, że coś cię jeszcze martwi.
- Tak, większość z atakujących czołgów to według meldunków Tygrysy.
- Znasz naszą piechotę – dla nich każdy czołg to teraz „Tiger”.
- Znam. Ale meldunek był z baterii dział przeciwlotniczych 85 mm. Znasz jakiś inny czołg niemiecki, który by mógł wytrzymać trafienie z tego działa?
- Nie. – Widać było, że nastrój młodego, acz zdolnego oficera gwałtownie prysł – Co robić. Jak trzeba, to trzeba. Idź spać. Ja wyślę patrole zwiadu. Warto znać teren, którym będziemy atakować.

Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2013 22:16

Więcej…

 

VIII Grenadier – varia

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Poza rekonstrukcją historyczną i szeroko rozumianym wargamingiem GRENADIER to także szereg innego rodzaju atrakcji związanych z historią. Swoje stoiska pod namiotami miało w tym roku kilka instytucji, takich jak Muzeum Policji czy Muzeum Ruchu Ludowego. Ponadto prowadzone były wykłady, przewidziano też szereg atrakcji dla dzieci. Imprezie towarzyszyły także stoiska z książkami, ubiorami militarnymi i inne. Spośród wykładów w szczególności warto wspomnieć ten dotyczący powstania styczniowego, którego 150 rocznicę w tym roku obchodziliśmy. Wszystko to ma za zadanie przybliżyć odwiedzającym historię, w możliwie najszerszym zakresie. Niestety, z powodu pogody w sobotę frekwencja była niezbyt wielka, lepiej już rzecz wyglądała w niedzielę. Poniżej przedstawiamy nieco zdjęć z tych dodatkowych, choć także ważnych, aspektów imprezy, zwykle schodzących na dalszy plan.

Wykład o powstaniu styczniowym i oddziałach Żuawów, prowadzony przez Rafała Woźniaka. W sumie wykładów było kilka, odbywały się zarówno w sobotę, jak i w niedzielę

Poprawiony: piątek, 14 czerwca 2013 14:23

Więcej…

 

VIII Grenadier – sprzęt wojskowy

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Marder II z załogą na terenie Cytadeli

Poprawiony: poniedziałek, 17 czerwca 2013 07:42

Więcej…

 

[BGK] Wyłom, rozgrywka na I turnieju BGK 11.05.2013

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

- Zwiadowcy trafili w wiosce na pojazdy niemieckie – oświadczył Komisarz Płatow – samochody pancerne, ale za nimi na pewno idzie coś cięższego.

Grochówka nagle przestała smakować Majorowi Łarinowowi.

Poprawiony: poniedziałek, 10 czerwca 2013 07:31

Więcej…

 

Field of Glory Renaissance (Osprey Publishing & Sliterine Software)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Field of Glory Renaissance (w skrócie FoGR) to system gier bitewnych rozgrywanych w okresie XVI i XVII wieku. System został stworzony przez zespół w składzie: Richard Bodley Scott, Nick Gaukroger i Charles Masefield i wydany w formie podręcznika w grudniu 2010 roku. Pomysłodawcą systemu i głównym autorem jest Richard Bodley Scott, współtwórca systemów bitewnych takich jak Field of Glory Ancient/Medieval, DBM – De Bellis Multitudinis, DBR – De Bellis Renationis oraz znanego z Forum Strategie DBA – De Bellis Antiquitatis. Wydawcą gry jest Osprey Publishing oraz Sliterin Software.

Niezbędnym dodatkiem do głównych przepisów są oddzielnie wydane listy armii. Każda z nich zawiera opisy około 20 armii powiązanych historycznie i tematycznie. Do tej pory ukazały się następujące dodatki:
- Wars of Religion: Western Europe (Wojny religijne: Europa Zachodnia) 1610 – 1680
- Trade and Treachery: Western Europe (Handel i zdrada: Europa Zachodnia) 1494 – 1610
- Clash of Empires: Eastern Europe (Starcie imperiów: Europa Wschodnia) 1494 – 1698
- Duty and Glory (Obowiązek i chwała) Europa 1660 – 1698
- Colonies and Conquest (Kolonie i podbój) Azja 1494 – 1698
- Cities of Gold (Złote Miasta) Afryka i Ameryka 1494 – 1698

Poprawiony: niedziela, 09 czerwca 2013 18:49

Więcej…

 

Salute 2013 (2)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Battlegroup – Flames of War (Vietnam table)

Poprawiony: sobota, 08 czerwca 2013 21:18

Więcej…

 

Strona 232 z 311