Wrzesień 1939 – nr 19 (modele piechoty polskiej)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Jeżeli numer First to Fight z piechotą niemiecką wywołał w sieci prawdziwą burzę, to numer 19, w którym do gazetki otrzymujemy piechotę polską spowodował tornado. Oczekiwania były olbrzymie. Do tej pory mieliśmy możliwość zakupu w tej skali jedynie nieudanych wyrobów firmy HAT sprzed kilku lat oraz figurki żywiczne, które ze względu na cenę i bardzo ograniczoną liczbę wzorów pozostaną tylko uzupełnieniem kolekcji większości z kupujących. W sieci, jak zwykle, pełno jest zachwytów nad nowymi figurkami, ale jeszcze więcej krytyki wylewa się na nie z różnych wpisów. Nie każdemu musi się wyrób podobać, osobiście jestem też daleki od przesadnego wychwalania produktu. Dziwnym jednak trafem większość krytyki padała z klawiatur tych, którzy figurek w ręku nie mieli.

Poprawiony: czwartek, 08 stycznia 2015 18:48

Więcej…

 

Kamienica szeregowa 2-giej generacji (Tereny do Gier)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Dzięki uprzejmości firmy Tereny do Gier w moje ręce trafiły dwa zestawy makiet z serii Laser Cut: kamienica szeregowa oraz mała fabryka w skali 1:100 (15 mm). Oba zestawy należą do drugiej generacji makiet, czyli najbardziej szczegółowych i bogatych w detale. W tym artykule zajmę się omówieniem zestawu z kamienicą szeregową, natomiast fabryką zajmiemy się później. Zestaw z kamienicą składa się z jedenastu płytek HDF, zapakowanych w folię wraz z kartką zawierającą garść informacji o produkcie.

Poprawiony: niedziela, 01 lutego 2015 20:43

Więcej…

 

First to Fight (Fabryka Gier Historycznych)

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Ofensywa Fabryki Gier Historycznych wciąż w toku. Najlepszym przykładem jest wydane we wrześniu tego roku i będące nowością na jesiennym Gramy! „First to Fight”, pierwsza typowa gra planszowa, ujęta w typowy dla innych produktów format i formę, a więc mamy pełno kart, dużą planszę i znaczniki. To już nie są karcianki lub specyficznie wyglądające gry, jak „Sigismundus Augustus” lub „Teomachia”. Pośród innych produkcji, czy to FFG, czy Days of Wonder, „First to Fight” („FtF”) zajmuje równoległe miejsce. No to zajrzyjmy do środka…

Poprawiony: sobota, 10 stycznia 2015 23:08

Więcej…

 

Samotny krzyżowiec. Ścieżki przeznaczenia

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Informacje o książce
Autor: Marek Orłowski
Wydawca: Erica
Seria: Samotny krzyżowiec
Rok wydania: 2014
Stron: 320
Wymiary: 20,5 x 14 x 2,6 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-64185-66-3

Recenzja
Ścieżki przeznaczenia to II tom serii Samotny krzyżowiec i kontynuacja przygód Rolanda z Montferratu. Akcja I tomu powieści zakończyła się na wydarzeniach już po klęsce Królestwa Jerozolimskiego pod Hittin w 1187 roku oraz utracie Jerozolimy. Krzyżowcom udało się jednak obronić Tyr, który stał się nadmorskim przyczółkiem i punktem koncentracji chrześcijan. Z kolei nasz główny bohater w tym czasie miał do czynienia z asasynami z Masjafu. Ścieżki przeznaczenia kontynuują dalsze przygody Rolanda w twierdzy Starca z Gór.

Poprawiony: piątek, 13 grudnia 2019 09:41

Więcej…

 

Szkaplerz Wandejski

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Informacje o książce
Autor: Halina Popławska
Wydawca: Oskar
Seria: Tryptyk rewolucyjny
Rok wydania: 2014
Stron: 320
Wymiary: 20,5 x 14,5 x 1,8 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-63709-87-7

Recenzja
Gdy zaczęłam czytać tę książkę, od razu przez głowę przeszła mi myśl, że nie poradzę sobie z kolejnym, zawsze przewidywalnym romansidłem… Zostałam lekko zaskoczona. Pomimo iż historia nieszczęśliwej miłości jest banalna, autorka zgrabnie wplotła w fabułę historię walk, wzlotów i upadków rewolucji francuskiej. Pisarka skupiła się na losach Wandei, nie zapominając o opisie ważnych wydarzeń historycznych z tamtego okresu. Ukazuje ona cierpienie i okrucieństwo wobec społeczności, która została wplątana w konflikt pomiędzy władzą republikańską a powstańcami wandejskimi. Tytuł książki nawiązuje do szkaplerza, czyli symbolu naszytego na piersiach powstańców, przedstawiającego czerwone serce z krzyżem i dookolnym napisem Bóg i Król.

Poprawiony: poniedziałek, 05 stycznia 2015 08:59

Więcej…

 

[Ostrołęka 16 lutego 1807] Bitwa na wschodnim brzegu Narwi – Paweł vs Raleen, 21.12.2014

  • PDF
  • Drukuj
  • Email

Przed Świętami Bożego Narodzenia ponownie zagościła na naszym stole gra Ostrołęka 16 lutego 1807 (mój autorski projekt, póki co w fazie prototypowej). Można powiedzieć, że sprawiliśmy sobie tym samym kolejny (po poprzedniej mikołajkowej rozgrywce z Pawłem) prezent, tym razem pod choinkę. Bogatsi o doświadczenia z tamtej rozgrywki (w moim przypadku także jeszcze z kilku dalszych rozgrywek) ponownie stanęliśmy w szranki, by sprawdzić czy Rosjanom uda się utrzymać do zmierzchu pozycje pod miastem, czy też Francuzi rozbiją ich w puch, jak to miało miejsce historycznie.

Francuzi – Paweł, Rosjanie – Raleen.

Początek walk pod Ostrołęką, na północnym skrzydle. Francuzi skupili tutaj większość swojej 5 Dywizji Dragonów i rozpoczęli atak na skrajne prawe skrzydło rosyjskie. Już w pierwszym etapie udało im się odnieść pewne sukcesy, rozbijając rosyjską kawalerię, chroniącą flankę, a także jeden z batalionów piechoty

Poprawiony: wtorek, 19 lipca 2016 11:23

Więcej…

 

Strona 188 z 311