Italeri 6147 – Anti-Tank Obstacles

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Zawartość pudełka
Zestaw został zapakowany w typowe bocznie otwierane pudełko firmy Italeri w niebieskiej kolorystyce. Na wierzchu umieszczono ilustrację prezentująca wszystkie pomalowane zapory przeciwczołgowe, podobnie na bokach. Spód pudełka zawiera krótką instrukcję montażu i proponowane kolory farb. Poza tym brak jest papierowej instrukcji sklejania – nie jest wymagana.

Poprawiony: czwartek, 23 lutego 2012 18:26

Więcej…

 

Pancerne asy, t. 1

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Informacje o książce
Autor: Franz Kurowski
Tłumaczenie: Igor Kwiatkowski
Wydawca: IW Erica
Rok wydania: 2011
Stron: 445
Wymiary: 23 x 16 x 2,3 cm
Oprawa: miękka
ISBN: 9788362329021

Recenzja
Książka prezentuje się całkiem imponująco. Duży format, ładne wydanie zachęcają do przeczytania. Elegancki bielutki papier oraz częściowo lakierowana okładka dają poczucie luksusu. Na okładce widać Tygrysa wraz z załogą, co powinno zainteresować fanów Panzerwaffe. Jakby szczególnie dla nich, w prawym dolnym rogu umieszczono Krzyż Żelazny, co jasno daje do zrozumienia, o czym będzie ta książka.

O niemieckich czołgistach.

Więcej…

 

[FoGR] Landsknechci kontra Wenecja, rozgrywka w klubie Agresor 21.01.2012

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

W sobotę (21.01.2012) rozegraliśmy w klubie Agresor dwie bitwy (równolegle, ponieważ mieliśmy wielu graczy): wojny włoskie – Landsknechci kontra Wenecja oraz angielską wojnę domową.

Z lewej Imperialni, na pierwszym planie lekka jazda z arkebuzami oraz żandarmi (ciężka jazda), dalej średnia artyleria, dwa regimenty landsknechtów, lekka artyleria, landsknechci z dwuręcznymi mieczami, a na lewym skrzydle arkebuzerzy, kusznicy oraz jazda

Po prawej siły Republiki Weneckiej –
lekka jazda, żandarmi, za nimi dwa bloki pikinierów, arkebuzerzy, kusznicy, artyleria, łucznicy i najdalej na prawo lekki oddział arkebuzerów

Poprawiony: niedziela, 05 lutego 2012 20:36

Więcej…

 

Orzeł, Lew i Lilie – rozgrywki testowe w klubie Agresor, 27-28.01.2012

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Niżej relacja z rozgrywek testowych w klubie Agresor, które odbyły się w dniach 27-28 stycznia 2012 r. Graliśmy w prototypową wersję gry „Orzeł, Lew i Lilie”, autorstwa Michała Stachury, poświęconą Europie w latach 1618-1660. Jest to gra dla 4-6 graczy. Poszczególni gracze kierują głównymi mocarstwami tego okresu: Cesarstwem, Francją, Hiszpanią, Zjednoczonymi Prowincjami Niderlandów, Szwecją i Rzeczpospolitą. Ponadto jako mocarstwa zewnętrzne uwzględniono: Anglię, Państwo Moskiewskie i Turcję oraz kilka mniejszych państw: Danię, Brandenburgię, Wenecję, Portugalię, Papiestwo, Siedmiogród i Protestantów (księstwa protestanckie Rzeszy).

Poprawiony: wtorek, 31 stycznia 2012 10:44

Więcej…

 

Ogniem i mieczem (Wargamer)

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Na rynku figurkowych gier strategicznych pojawił się nowy system rodzimej produkcji – Ogniem i mieczem. Został on entuzjastycznie przyjęty podczas premiery na zeszłorocznych Targach Książki Historycznej w Warszawie. Czy entuzjazm jest uzasadniony? Zależy czego oczekuje się od systemu bitewnego.

Szwedzkie dowództwo kawalerii (mal. Cisza)

Po pierwsze podręcznik
Podręcznik faktycznie robi wrażenie. Ładnie wydany, w twardej oprawie, z kolorowymi w ogromnej większości bardzo ładnymi ilustracjami – zarówno grafikami jak i fotografiami figurek. Od strony estetycznej nie można mu nic poważniejszego zarzucić. Trwałość jego wykonania zweryfikuje dopiero czas, nieraz bowiem nawet bardzo dobrze wyglądające podręczniki, z których często się korzysta, zaczynają się szybko „rozłazić”. Na razie pod względem trwałości wykonania publikacji „Ogniem i mieczem” wydaje się bardzo dobre.

Poprawiony: niedziela, 29 stycznia 2012 11:14

Więcej…

 

Czołg M4A3 Zippo w bitwie o Iwo Jimę

 • PDF
 • Drukuj
 • Email

Fotografia przedstawia czołg średni M4A3 „Ronson o nazwie własnej „Coed” i nr. taktycznym 40, atakujący japońskie pozycje w rejonie Kitano Point z użyciem miotacza płomieni Mk.1 Navy

Na Iwo-Jimie nastąpiło pierwsze zmasowane użycie czołgów z miotaczami płomieni po stronie amerykańskiej. Z prawie 200 czołgów średnich użytych przez marines na wyspie (138 wozów w trzech batalionach pancernych i ok. 40-45 pojazdów M4 Sherman z uzupełnień przybyłych w lutym-marcu), ponad połowa uzbrojona była w małe miotacze ognia E4-5, zamontowane w miejsce kadłubowego kaemu. Batalion pancerny piechoty morskiej posiadał wg etatu z 1944 roku 46 czołgów średnich M4A3, z czego aż 24 uzbrojone poza armatą kal. 75 mm w miotacz płomieni typu E4-5 (po walkach na Iwo-Jimie liczbę tych ostatnich w batalionie zredukowano do 18).

Poprawiony: sobota, 26 stycznia 2013 19:23

Więcej…

 

Strona 179 z 214